top of page
bayar.JPG

Doç. Dr.

Göksel Bayar

Üroloji Uzmanı, FEBU

Hakkımda: Ben Kimim?
konu%2525C5%25259Fmalar3_edited_edited_edited.jpg

ÖZGEÇMİŞ

Diyarbakır'ın en güzide okulu Cumhuriyet Fen Lisesi'ni 2003 yılında bitirdikten sonra aynı yıl ikincilikle İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi'ne yerleştim. Mezun olur olmaz hiç pratisyenlik yapmadan Şişli Etfal Üroloji Kliniği'nde asistanlığa başladım. Asistanlığımda çok iyi hocalarla çalışma fırsatı buldum. 2013 yılında 10. Ulusal Androloji kongresinde “Erkek Cinsel Sağlığı” alanında en iyi bildiriyle “Prof. Dr. Alpay Kelami” ödülünü aldım. 2014 yılında Avustralya'da yapılan Avustralya-Yeni Zelanda Üroloji Derneği (USANZ) eğitim ve sınav programına Avrupa Üroloji Derneği (EAU) adına gözlemci olarak katıldım. 2014 yılı Aralık ayında "Düşük riskli prostat kanseri nedeniyle aktif izleme alınan hastaların uzun dönem sonuçları" adlı tezimle uzmanlık sınavını geçerek Üroloji Uzmanı olmaya hak kazandım. 2015 yılı Nisan ayında Şırnak İdil Devlet Hastanesi'nde mecburi hizmet görevine başladım. 2017 yılı Temmuz ayında yapılan Avrupa Üroloji Board sınavını geçerek FEBU ünvanı almaya hak kazandım. 2017 yılı Temmuz ayında Avusturya Salzburg'da yapılan Masterclass toplantısına Türkiye'yi temsilen katıldım. 2017 yılı Ağustos ayında Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tayin olarak başladım. 2018 yılı Ocak ayında Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevime devam ettim. 2019 yılı Eylül ayında Mardin Devlet Hastanesine geçerek çalışmalara orda devam ettim. 2019 Eylül-2020 Ocak ayları arasında Artuklu Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda Halk Sağlığı dersi verdim. 2020 Kasım ayında Doçentlik ünvanı almaya hak kazandım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Hakkımda: Alıntı

Katıldığım Kurslar

Prostat Ultrasonu ve Biyopsi Kursu

Avrupa Ürogenital Radyoloji Derneği (ESUR) tarafından 2013 yılında düzenlenen prostat ultrasonu ve MR füzyon biyopsi kursuna katıldım.

Kıdemli Asistan Eğitim Programı

Avrupa Üroloji Derneği (EAU) tarafından 2014 yılında Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen kıdemli asistan eğitim programına katıldım.

Laparoskopi Kursu ve Sınavı

Avrupa Üroloji Derneği (EAU) tarafından 2014 yılında Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen laparoskopi kuru laboratuvar kursuna katıldım ve sonrasında yapılan pratik sınavı geçerek sertifika almaya hak kazandım.

Fleksibil Üreteroskopi Kursu

Avrupa Üroloji Derneği (EAU) tarafından 2014 yılında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Dünyaca ünlü otörler tarafında verilen fleksibil üreteroskopi kursuna katıldım.

Mikro Cerrahi Varikosel Kursu

Türk Üroloji Derneği tarafından 2015 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen kursa katıldım.

Ürodinami Kursu ve Sınavı

Dünya'nın en iyi ürodinami merkezi olarak gösterilen Bristol Akademi ve Marmara Üniversitesi işbirliğinde 2019 yılında İstanbul'da gerçekleştirilen ürodinami kursuna katıldım ve kurs sonunda yapılan sınavı başarıyla geçtim.

Perkütan Nefrolitotomi Kursu

Türk Üroloji Akademisi tarafından Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2018 yılında düzenlenen ultrason eşliğinde PNL kursuna katıldım.

Genitorüriner Protez Kursu

Türk Üroloji Akademisi tarafından Acıbadem Üniversitesi'nde 2018'de gerçekleştirilen, kadavra üzerinde yapılan penil protez ve yapay sfinkter kursuna katıldım.

Üropatoloji Kursu

Türk Üroloji Akademisi tarafından 2018'de İstanbul Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen "üropatolojide yeniliklerin kliniğe yansıması" kursuna katıldım.

Hakkımda: Liste

ÜYESİ OLDUĞUM KURULUŞLAR

eau.png
Endo-Society-logo@2x.png
tad.png
tud.png
ucd.png
Hakkımda: Hizmetler
bottom of page